Kweekzakken met filter: voor je eigen substraat
Zelf je substraat steriliseren en enten? Dan wil je een zak die de hitte aankan en je mycelium laat ademen.
Deze kweekzakken van polypropeen (PP) gaan in de snelkookpan of autoclaaf, tot 123 °C. Het ingebouwde filter laat lucht door, maar houdt bacteriën en schimmelsporen buiten.
Specificaties
- Formaat: 39 x 49 cm
- Vulvolume: 2 tot 5 liter substraat
- Materiaal: polypropeen (PP), 60 µm dik
- Hittebestendig tot 123 °C, geschikt voor autoclaaf en snelkookpan
- Filter: ingebouwd G-type filter voor gasuitwisseling
- Per 5, 10 of 25 stuks
Zo gebruik je ze
Vul de zak met je substraat, bijvoorbeeld zaagsel, stro of een graanmengsel. Steriliseer de zak, laat hem afkoelen en ent je broed erin. Daarna laat je het mycelium rustig doorgroeien.
Geschikt voor oesterzwam, shiitake, Lion’s Mane, reishi en veel andere soorten. Het broed vind je bij ons shiitake broed, Lion’s Mane broed en oesterzwam broed.
Begin je net?
Dan is steriliseren misschien nog een stap te ver. Start met een kweekset op koffiedik, daar heb je geen snelkookpan voor nodig.
Veelgestelde vragen
Kan ik deze zakken in de snelkookpan steriliseren?
Ja. Het PP kan tot 123 °C aan, dus de snelkookpan en de autoclaaf zijn allebei geschikt.
Hoeveel substraat past erin?
Tussen de 2 en 5 liter, afhankelijk van hoe vol je de zak maakt en hoeveel ruimte je bovenin overlaat om af te sluiten.
Waar is het filter voor?
Mycelium heeft verse lucht nodig. Het filter laat lucht door, maar houdt bacteriën en schimmelsporen tegen. Zo groeit je kweek zonder besmetting van buitenaf.
Klaar om serieus te kweken? Kies je aantal en bestel de kweekzakken 🍄


Heel goede zakken. De filters zorgen ervoor dat het mycelium veel beter kan ademen dan in Chinese zakken. Mijn mycelium groeit als een gek in deze zakken, terwijl het in de Chinese alternatieven stikt.